Mail & Web Hosting

Mail Hosting

MayaNet kullanıcılarına kolay, güvenilir ve emniyetli bir mesajlaşma ortamı sağlamak amacıyla Internet üzerinden e-posta erişim servisleri sunmaktadır.

Günümüzde E-Posta servisleri çok önemli bir işlev gerçekleştirmektedir. Neredeyse tüm işlerimizi e-Posta aracılığı ile çözüyoruz. Verimli ve etkin bir çalışma hayatı, hem bireyler için hem de şirketlerin müşterileri ile kesintisiz bir iletişim sağlaması amacıyla hızlı ve kesintisiz bir çözümler kaçınılmaz hale gelmiştir.

MayaNet, hem bireylere hem de kurumlara her ölçüde ihtiyaçlara uygun e-Posta paketleri sunar .MayaNet üzerinden satın alabileceğiniz e-Posta paketlerinde sizi gereksiz maillerden kurtaracak Anti-Virus ve Anti-Spam gibi hizmeti sağlanır. Mailleriniz Virus taramasından geçirilip engellenirken, mail kutunuza düşen Spam mailler belirlenir. Böylece zamanınızı daha etkin kullanmış ve istem dışı tarafınıza ulaşan maillerin yoğunluğundan da kurtulmuş olursunuz.

e-Posta ihtiyacınız arttığında MayaNet desteği ile çok hızlı bir şekilde bir üst pakete geçebilirsiniz. MayaNet müşterilerine tahsis ettiği Kontrol Panelleri ile mail açıp kapatma, şifre değiştirme ,yönlendirme, kural tanımlama vs… gibi işlemleri çok hızlı gerçekleştirirken, kendi e-Posta hosting hizmetinizi de yönetmenizi sağlar.

Mail hosting hizmeti ile İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden ve istediğiniz bilgisayardan maillerinize anında ulaşabilirsiniz.

Web Hosting

Bir web sayfasının hazırlanabilmesi ve yayınlanabilmesi için istenilen sayfalar, resimler veya dokümanlar internet kullanıcıları tarafından erişebilen bir bilgisayarda (sunucu) bulunmalıdır. Bu bilgisayar evde ya da iş yerlerinde kullanılan standart bilgisayarlar ile mümkün değildir. Çünkü gerekli programlar ve donanımlar olsa bile bu tip standart bilgisayarın internet bağlantı tipleri ve hızları bu işi gerçekleştirmek için yeterli olmayacaktır.

Bu sebeple, yayınlamak istediğiniz dosyaların, internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına hızlı bağlantısı olan, birçok kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda bulundurulması gerekmektedir. İşte web sitelerine ait dosyaları barındıran ve internet kullanıcılarının erişimine sunulabilen bu bilgisayarlara web sunucusu (web server); bu veri barındırma ve yayınlama işlemine ise web hosting denilmektedir.