İş İstasyonu (Workstation)

İş istasyonları en zorlu işlerin üstesinden gelebilmek üzere tasarlanmıştır. İş istasyonlarını diğer bilgisayarlardan ayıran belli başlı özellikler şöyle sıralanabilir:

Yüksek Performans: İntel teknolojisi, iş istasyonlarına en son bilgi işleme teknolojisi ve mikro mimarisini sağlamaktadır. Performans seviyesini en üst düzeye çıkaran bir başka etken de tüm iş istasyonlarında kullanılan NVIDIA ve AMD’ye ait olan ATI’nin profesyonel grafik kartlarıdır.

Güvenilirlik: İş istasyonları, sunucu sistemlerinde kullanılan ECC bellekleri kullanır. ECC (Error Correction Code) özelliği bellek hatalarının tespit edilmesini ve düzeltilmesini sağlar. Bu sayede PC sistemlerinde çok sık rastladığımız kilitlenme ve sistem çökmesi gibi sorunları iş istasyonlarında yaşamazsınız.

ISV Sertifikaları: İş istasyonları sektörün önde gelen ISV’leri (Independent Software Vendor – Bağımsız Yazılım Sağlayıcı) için test edildiği, onaylandığı ve en uygun hale getirildiği için çok çeşitli endüstrilere ait çözümlerin doğru şekilde çalışacağından emin olabilirsiniz.