Telekom Hizmetleri

MayaNet, kiralık devreler, Fiber Optik hatlar, Frame Relay, ATM, G.SHDSL, RadioLink ve WMax tipi devreler üzerinden kurumların bulunduğu lokasyonlara kadar güvenli, yüksek hızda ve kaliteli internet hizmetleri sunmaktadır. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet anlayışı ile sunulan internet hizmetleri kurumsal müşterilerimiz tarafından da 7/24 monitör edilebilmektedir. Tüm kurumsal müşterilerimize günlük, haftalık, aylık, yıllık istatistikler ve hat kullanım grafikleri sunulmaktadır.

MayaNet tarafından sağlanan kesintisiz yüksek bant kapasitesi sayesinde, kurumlar, güvenlik ve gizlilik arz eden tüm uygulamalar en verimli şekilde kullanılabilmektedir. MayaNet her geçen gün gelişen ve yenilenen teknolojik alt yapısı sayesinde kendi şebekeleri üzerinden 2 Gbps hıza kadar hizmet verebilecek gelişmiş bir altyapıya sahiptir.  

 BAĞLANTI TİPLERİ

 

MayaNet, Türkiye’nin her yerinden hızlı ve kesintisiz internet hizmeti sunmaktadır. İnterneti sabit hatlar üzerinden kullanmak istediğinizde Metro Ethernet, ATM, Frame Relay, G.SHDSL, ADSL, UYDU, WI-FI gibi bağlantı çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz.

 Metro Ethernet

 

Metro Ethernet, şirketinize özel olarak çekilen fiber kablo üzerinden, 1 Gbit e kadar bağlantı hızı sağlayan yeni bir geniş bant internet erişim teknolojisidir. Özellikle esnek, yüksek kapasiteli ve düşük maliyetli internet erişimi ihtiyacı olan müşterilerimiz için ideal bir bağlantı şeklidir.

MayaNet, metro Ethernet servisleri ile sizlere:
-En son teknolojiye dayalı, sorunsuz, güvenilir  fiber optik altyapısı,
-Kurumlara özel hat, 1 Gbit e varan yüksek bağlantı hızı,
-Simetrik erişim – eşit indirme (download) ve yükleme (upload) hızı,
-Network yönetiminde kolaylık, esnek ve çok hızlı şekilde hız artırım seçenekleri,
-Daha az donanım gereksinimi ve daha düşük işletme maliyeti,
-Noktadan noktaya ve IP VPN hizmetleriyle uyumlu altyapı sunar.

 ATM

ATM bağlantılar, bir paket anahtarlama teknolojisidir. ATM, verileri byte büyüklüğünde hücrelere ayırır ve aynı anda 53 hücrelik paketler halinde iletir. ATM, daha çok donanım tabanlıdır ve yüksek veri işleme/iletme hızları elde edilebilir. Dolayısıyla ATM teknolojisi ses-veri ve video trafiklerinin aynı transmisyon olanağı üzerinden servis kalitesini sağlayacak şekilde dizayn edilmiş hat tipidir.

 Frame Relay

Frame Relay hatlar tüm dünyada yaygın olarak kullanılan paket anahtarlamalı bir teknolojidir. Kurumlara geniş alan ağları üzerinden yüksek hızlarda servis veren, esnek bant genişliği kullanımı ve kiralık hatlara göre daha verimli ve ucuz bağlantı imkânı sağlayan hat tipidir.

 G.SHDSL

G.SHDSL veya SHDSL download ve upload hızları birbirine eşit bir DSL türüdür. Noktadan noktaya ve noktadan çok noktaya iletişim imkânı veren, Frame Relay(F/R), Kiralık Hat (LL) gibi devrelere göre maliyet avantajı sağlayan, aynı zamanda internet güvenlik sorunlarını da içermeyen hat tipidir. MayaNet’in G.SHDSL hizmetinden faydalanan müşterileri, ofisten ofise veri, ses ve görüntü iletişimini rahatlıkla yapabilmektedirler.

Ayrıntılar

Uçtan uca hız garantisi ve simetrik iletişim:Simetrik yapıda olması nedeniyle upload ve download hızları aynıdır. Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesi ile merkezden uç noktalara olan kapasite aynıdır.

Standartlara uygunluk: Uzak ofis ve ofisler arasında veri, ses ve görüntü uygulamalarında uluslararası standartlara uygundur.

Standart iletim hızı: Geliştirilmiş iletim hızı sayesinde ofisler arası yüksek hızda bağlantı sağlar. Tek hat (bir çift tel) üzerinden 2 Mbps iletim hızını desteklemektedir.

Uygulama avantajı: Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesi ile merkezden uç noktalara olan kapasite aynıdır, dolayısıyla video, audio vb. uygulamalar için çok uygundur.

Düşük maliyetli hız artırım olanağı: Hız artırımı talep edildiğinde modem, router ve router ara yüz değişikliklerine gerek kalmaz.

 Kablosuz Internet (Wireless)

Kısaca, kablosuz iletişim ya da bağlantı şekli sağlayan hat tipidir. Kablosuz bağlantı talep eden şirketler için kurumumuz hem indoor hem de outdoor kablosuz alt yapı projeleri tesis eder. Özellikle, RealNet’in sunduğu kablosuz internet hizmetleri ile sorunsuz, yüksek hızlı, güvenilir ve geniş bant kapasitesine sahip profesyonel bir ağ bağlantısına sahip olursunuz.

Radyolink (Outdoor Bağlantı)

İki nokta arasında elektromanyetik dalgalarla erişim sağlamak amacıyla kurulan özel hat tipidir. Rayolink, kablosuz ortamda elektro-manyetik alan yardımı ile ses, görüntü ve bilgi işaretlerinin taşınmasını sağlar. Telefon santrallerini birbirine bağlayan ve ana transmisyonu sağlayan ortamlardan biridir. A merkezinden B merkezine taşınacak olan sinyalin, optik görüş imkânı olan antenlerce elektro-manyetik alanda alıcı, verici olarak taşınması prensibine dayanır. Dolayısıyla, bu bağlantı şekli ile sadece iki nokta arasında iletişim sağlanır.

Yani radyo ve televizyon vericilerinin aksine yapılan yayın dar bir koridor içinde yönlendirilmiş yayındır ve bu dar koridor dışında izlenemez. Sistem güvenilir, esnek ve verimlidir.

Radyolinkler özellikle coğrafi koşulların zorlu olduğu yerlerde, ilçe merkezlerinin bağlantısında, fiber optik sistemin yedeklenmesinde ve hücresel iletişimde yoğun merkezlerde kullanılır.

Radiolink Bağlantı Tipinin Avantajları

-Kablolu sistemle karşılaştırıldığında ilk dikkat çeken özelliği, radyolinklerin işletme sorununun olmamasıdır.
-10 kilometreden 70-80 kilometre mesafeye (güçlendiricilerle bu mesafe de arttırılabilir) kadar kurulabilir.
-Bakım ve işletme maliyetleri açısından değerlendirildiğinde tüm karasal hatlara oranla büyük avantajlar sağlar. Özelikle yüksek bant kapasitelerinde karasal hatlara oranla sistemin daha ucuzdur.
-Daha az insan gücüne ihtiyaç duyulması ve sistemin uzaktan denetlenebiliyor olması önemlidir. Bu avantajlar radyolink hatlarını ekonomik ve cazip kılan en önemli unsurlar arasında yer alır.
-Kırsal alanlarda ve düşük kapasiteli yerlerde fiber optik haberleşme şebekesinin işletme maliyeti ile yatırım maliyeti son derece yüksektir. Çünkü yer altı kazı çalışması yapmak ve zorlu yerleşim alanlarında fiber hatların tesis edilmesi hem çok zorlu bir iştir hem de kablo ve teçhizat maliyetleri açısından son derece pahalıdır. Bu nedenle ana transmisyon planlamasında, bu tip yerlerde ve metropol alanlarda işletmeciliği kolaylaştırmak ve sistemi hızla tesis etmek amacıyla radyolink sistemi tercih edilmektedir.

Alan İçi (Indoor Bağlantı)

 ADSL

ADSL, sıradan telefon hatları üzerinden geniş bant erişimi sağlayan ve bir bakır devre transmisyon teknolojisi ile internet kullanıcıları tarafından tüm dünyada yaygın olarak kullanılan asimetrik bir bağlantı tipidir. Yani dijital verinin telefon hatları üzerinden taşınmasını sağlar.

ADSL tümüyle bir internet teknolojisi olarak geliştirildiğinden hem ev kullanıcılarına hem de küçük işletmelere çok çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir. Dolayısıyla bu teknoloji sayısal veri ve ses bilgilerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar.

MayaNet, ADSL hizmetini Türkiye’de ilk defa kullanan öncü firmalardan birisidir. Gerek toplu konut projelerinde gerekse de kampüs tipi alanlarda kendi alt yapı teknolojisini kullanarak ADSL hizmetini kurumlara özel projelerle tesis edebilmektedir.

Uydu Yayını

Uydu erişimi; karasal hatlara ihtiyaç duymayan, kablosuz, çift yönlü uydu İnternet Hizmetleri, müşterilerinin herhangi bir sınırlama veya kesinti olmaksızın dünyanın her yeriyle iletişim kurabilmelerini sağlayan özel bir bağlantı tipidir.

MayaNet, çift yönlü uydu haberleşme alt yapıları ile servis sağlayıcıları, ulusal veya uluslararası kuruluşları ve IP ağlarını hiçbir karasal bağlantı kurmadan tüm dünya coğrafyası üzerinde erişim sağlamanıza olanak verir. Uydu erişimi tüm IP uygulamalarını destekler ve organizasyonların uzak uç noktalarını internet ve PSTN omurgalarına süratle bağlar.

MayaNet anahtar teslimi uydu yayın hizmetleri ile hızlı ve kolay kurulum, düşük network maliyetleri, yüksek güvenlik gibi birçok özelliği beraberinde sunar.

Uydu Çözümleri

  • Kurumsal VSAT Bağlantıları
  • Çift Yönlü Uydu İnternet Erişimi
  • Uydu Back-Up Çözümleri